אישי

הסיפור שלי

לאורך הקריירה שלי תמיד הייתי ממוקד מטרה. היכולת הזו אפשרה לי להצליח ולהתקדם בסולם ההיררכיה הארגונית. במקביל להתקדמות ולניסיון שצברתי, בכל פעם שהארגון בו עבדתי נתקל בבעיה שפתרונה הצריך השקעה של משאבים רבים – ראיתי את הפתרון, את הדרך להגשמתו ובהתאם הייתה לי תוכנית פעולה. לעומת זאת, מהצד השני, תמיד היה מנכ"ל או חבר דירקטוריון שראה את ההשקעה הנדרשת במציאת הפתרון ויישומו, נכנע והחליט לוותר ולא לפעול. המצבים האלו גרמו לי להיות מתוסכל ולא מסופק…

אחרי שסגרתי את הסטרטאפ שלי, אשתי חלתה ועצרנו את החיים שלנו כדי לדאוג לבריאותה ולמשפחה. סיימנו את 'הסרט הזה' בתסריט הוורוד ביותר שניתן לדמיין. אבל בפועל, עוד לא הספקנו לחגוג והקורונה נחתה עלינו. התקופה המטלטלת הזאת, גרמה לי להבין שזהו, אני לא יכול להמשיך להרשות לעצמי להיות 'לא מרוצה', או לא מסופק – יש לי חיים טובים, אפילו מדהימים, אני צריך להנות מהם! ולא לחזור כל יום הביתה מתוסכל ומותש…

אז בעודי מחפש עבודה בתקופת הקורונה, משימה לא פשוטה לכשעצמה, מצאתי מודלים ומחקרים אוניברסיטאיים, המאפשרים לחקור ברטרוספקטיבה ולגלות מה שימח וסיפק אותי בכל התפקידים שעשיתי בעבר. יצאתי למסע ניתוח וגילוי עצמי ובמהלכו גיליתי שתי תגליות מפתיעות.

האחת היא שאני מאוד אוהב את האתגר העסקי, הפיצוח, בניית האסטרטגיה וההנעה שלה להגשמה, ובכלל לפתור 'חידות' ובעיות. במקביל אני גם מאוד אוהב את העבודה לצד צוות העובדים שלי, להעצים אותם, לוודא שטוב להם ושהם מרגישים שייכים, ולראות אותם מצליחים, כי ההצלחה שלהם היא בעצם ההצלחה של כולנו, של הצוות, שלי ושל מקום העבודה שלי.

שיתפתי את אשתי בתובנה הזאת, והיא מצידה הסבה את תשומת ליבי לדרך בה אני מדבר על כל היזמים שליוותי, דרך מאיצים שונים. כשאני מדבר על התהליכים שעברתי איתם ביחד, אני מדבר בחיוך ותשוקה להצלחה שלהם. השילוב בין:

            הנסיון והידע הניהולי העסקי שלי

            התשוקה שלי לפתור 'חידות' עסקיות

            הרצון שלי לעזור ליזמים

הובילו אותי לתובנה הבאה – אני צריך לעזור לאנשים באתגר העסקי/אישי/קריירה שלהם.

כך מצאתי את עצמי, מלווה ונותן יעוץ עסקי.

זה כתוב בצורה קצת לקונית, אני אעזור לאנשים באתגר…
אבל קשה להסביר במילים את הרגשת ההתרגשות שמילאה אותי, פתאום באמצע החיים להבין מה אני רוצה לעשות, איך אני רוצה לתרום לאנשים והכי מדהים לעשות את זה בדרך שתגרום לי אושר. זה ממש לא טרוואלי, וזה גם לא הקלשיאה של תעשה את מה שאתה אוהב ולא תעבוד יום בחיים.

ככל שעבדתי עם יותר יזמים ובעלי עסקים, הבנתי שאסטרטגיה עסקית טובה היא לא ה –
X-factor להצלחה. יתרה מזאת, כל תוכנית, טובה ככל שתהיה, ללא פעולות אקטיביות להגשמתה, היא רק חלום! במציאות בה רוב הלקוחות שלי התקשו בעשייה, בהגשמה של התוכנית, שלא לדבר על אלו שיש להם חלום ואין להם את האומץ לרדוף אחריו, שוב חזרתי שוב להיות מתוסכל.

הבנתי שאם אני רוצה באמת לעזור ללקוחות שלי לנוע, לצאת מהמקום בו הם נמצאים ולפעול, עלי לעזור להם בחלק הכי חשוב בדרך להגשמה, לעזור להם בעשייה. התובנה הזו הובילה אותי להחלטה שעליי להוסיף לסל הכלים שלי גם את כלי האימון.

לאחר חיפושים מייגעים מצאתי את מכון אדלר והתחברתי מאוד לשיטת האימון שפותחה לאור עקרונותיו של אדלר. מלבד הגישה האימונית, אשר מתאימה לתפיסת עולמי ולפיה לכל אחד יש את הדרך שלו, המתאימה לו, לעשות ולהגשים, גם התובנה שהידע והתשובה לשאלה מה יהפוך אדם למאושר, נמצאים דווקא אצל אותו אדם ולא אצל מישהו אחר.

כך שהתפקיד שלי הוא להיות מורה נבוכים לגילוי וזיקוק מחשבותיו של המתאמן, על מנת לעזור לו לשחרר תפיסות המשפיעות עליו, אך הוא לאו דווקא מודע אליהן. השיטה, עם החיבור לתיאוריה הפסיכולוגית של אדלר, מאפשרת לעשות את הדברים בצורה יעילה וחכמה שמובילה לתוצאות. שיקול נוסף היה שמסלול זה מקנה תעודת הסמכה בינלאומית למאמנים. כך מצאתי את עצמי בתהליך הכשרה ארוך שנמשך כשנתיים.

היום, אני מלווה יזמים, מנהלים ולקוחות פרטיים בדרך להצלחה בקריירה שלהם. אני עוזר להם לפעול, לעבוד קשה ולהיות מי שהם יודעים שהם יכולים להיות. בעבודה עם הלקוחות שלי, אני משלב ניסיון כמנהל בחברות מסחריות וכיזם, עם הידע שלי מהאקדמיה ומקריאה של מאות ספרי ניהול ופיתוח עצמי, וכן כליי עבודה כמאמן ICF (ארגון הקואצ'ינג הבינלאומי). השילוב הייחודי בין שלושת המאפיינים הללו מאפשר לי לבחון כל סוגיה בתהליך העבודה ממספר זווית ושכבות שונות ובכך לייצר impact ממוקד ומשמעותי.

תפריט נגישות